Czy muszę iść na psychoterapię, by pokonać ten koszmar?

Dziękuję wszystkim osobom, które odpowiedziały na moje pytanie dotyczące uzależnienia od leków. Tak myślałam, że przeczytam tego typu odpowiedzi. Bardzo chciałabym iść na terapie, ale mieszkam w małej miejscowości, we Władysławowie i tu jest problem. Czy mogłabym liczyć na pomoc w odnalezieniu niedaleko mego miejsca zamieszkania terapeuty, który pomoże mi pokonać ten koszmar.

Czasem warto poszukać psychologa online. Jest wiele specjalistów podejmujących się tej formy prowadzenia terapii, a jest ona niewątpliwie świetnym rozwiązaniem dla osób, które maja trudności z dojazdem, mieszkają za granicą, czy w mniejszych miejscowościach.

Dzień dobry!

Pierwszym krokiem może być wizyta w Pani przychodni rejonowej oraz prośba o skierowanie do psychiatry lub na psychoterapię w ramach NFZ. Również informacje o najbliższych ośrodkach pomocy psychologicznej otrzyma Pani w poradni lub np. Ośrodku Pomocy Społecznej we Władysławowie. Bazę teleadresową ośrodków terapeutycznych w województwie pomorskim posiada również Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku. Najbliższa Poradnia Zdrowia Psychicznego znajduje się w Pucku.

Pozdrawiam!