Ostre zapalenie przydatków

witam mam pytanie dotyczace zapalenia przydatkow. czy ostre zapelenie przychodzi po nie wyleczeniu czy tak poprostu moze przyjsc spowrotem?boje sie ze nastepny razem moze byc bardzo bolesy przebieg. oraz jak mozna sobie pomoc domowymi sposobami ?czy cos da sie zrobic oprocz leczenia antybiotykami ,by pomoc jajniką.czy antykoncepcja jest dobra by zapobiec chociaz w malym procencie zapaleniu przydatka .boje sie ze nie bede miec dzieci.Jak sprawdzic czy nie ma zrosów?przechodze juz 2 zapalenie.

Lek. Tomasz Budlewski

Zapalenie przydatkow jest chorobą która nawraca i w leczeniu niekiedy należy zastosować kilka antybiotyków. Co do zrostow ciężko przewidzieć, czy są i w jakim stopniu. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa i kierować się jego zaleceniami.