Ostry ból jajnika i żółtawa wydzielina z pochwy

Witam. Mam 45 lat bardzo się boje .Ostry i przewlekły ból raz lewego raz prawego jajnika, wydzielina żółtawa nie rodziłam dzieci. Kilka dni ostrego bólu potem przerwa. Miesiączki co 26 dni a teraz wiem kiedy dostanę. Raz co 30 dni następna 36 ,krwawienie normalne. Przed wizytą u lekarza chciałabym wiedzieć co to za przyczyna. Czy to nowotwór. Strach paraliżuje i odwlekam wizytę u lekarza.
Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przyczyn dolegliwości może być wiele, pod uwagę należy wziać przede wszystkim infekcję, zaburzenia hormonalne, jednak bez wykonania badania ginekologicznego i badań dodatkowych, w tym USG nie można wykluczyć również choroby nowotworowej, która jest jednak w tej sytuacji mniej prawdopodobna. Proszę nie odwlekać wizyty u lekarza. W przypadku infekcji opóźnienie w ropoczęciu leczenia może skutkować poważnymi powikłaniami.