Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Paraliż lewej ręki po przebudzeniu

Witam, piszę ponieważ zdarzyło się przypadek, który bardzo mnie zaniepokoił. Dzisiaj w nocy gdy się obudziłam, nie czułam w ogóle, że mam lewą rękę. Co prawda była w bardzo dziwnej i nietypowej pozycji, ale nie mogłam jej ruszyć - była jak flak. Po kilku sekundach poczułam silne mrowienie i odzyskałam czucie, to samo przytrafiło mi się rano gdy wstałam. Pierwszy raz miałam coś takiego jednorazowo pół roku temu (wtedy również moja ręka była dziwnie wygięta). Teraz nie czuję bólu w ręku, to bardziej coś na zasadzie zakwasu albo lekkiego naciągnięcia mięśni. Mam nadzieję, że jest to tylko wynik złego ułożenia ręki podczas snu, ale bardzo mnie to zaniepokoiło. Dodam tylko, że miałam to tylko dwa razy w życiu - w przypadkach, które opisałam powyżej. Do tyczy to tylko mojej lewej ręki. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź, Paulina
ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Przedstawione w pytaniu informacje sugerują nieprawidłowe ułożenie kończyny górnej podczas snu i pozostawanie jej w takiej pozycji i stosunkowo długo, co doprowadziło do tzw. zdrętwienia, co typowo objawia się brakiem czucia, a po jej poruszeniu uczuciem mrowienia i stopniowym powrotem czucia.

Jeśli objawy będą się powtarzać do rozważenia konsultacja neurologiczna, po wcześniejszej wizycie u lekarza rodzinnego, który po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani oceni prawdopodobna przyczynę i kierunek dalszego postępowania.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy