Dlaczego mam drętwienie lewej ręki?

Dzień dobry. Obudziłem się w sobotę 29.08 z następujących objawami, mam uczucie jakby drętwienia, zewnętrznej części lewej ręki, dokładnie kciuka i połowy palca wskazującego, oraz (to może przewrażliwienie) lewego policzka. Nie mam zaburzeń równowagi, widzenia. Sprawność dłoni taka jak zawsze, objawy trochę mnie niepokoją. Jestem osobą niepalącą, alkohol spożywam okazjonalnie i to tylko niskoprocentowy. Nie miałem schorzeń neurologicznych. Badania krwi mam w normie, na RTG wyszlo że mam skrzywienie kręgosłupa.

Witam! Nie można wykluczyć nieprawidłowego ułożenia kończyny podczas snu. Problem dotyczy nerwu promieniowego. Przyczyną może być tzw. "zimny łokieć" kierowców, uciśnięcie nieprawidłowo ułożonej ręki podczas dłuższego odpoczynku, zawianie, "zespół cieśni nadgarstka" i wiele innych. Wskazana konsultacja neurologiczna, a szczególnie EMG. Takie sprawy dość często mijają same. Powodzenia W. Łuczkowski.