Parcie na stolec i niepełne wypróżnienia

Witam, ciągle mam parcie na stolec i uczucie niewyprożnienia po defekacji,że ciągle coś tam jest, co bardzo jest kłopotliwe. trwa to cały dzień, brak w nocy. Mam często zgagę, czasem dyskomfort brzucha. W kale candida dość liczna. Stolce sądzę normalne 1-4 dziennie czasem coś wydalę, albo nie. Czy to jest spowodowane kandydozą? Czy to możę IBS, albo nerwica lękowa? Jestem osłabiona. Mam też pozapalną zmianę po ropniu w odbycie. Zaczęłam brać Paxin. Co mi dolega i jak to leczyć?

Aleksander Ropielewski

Na podstawie opisu nie jestem w stanie stwierdzić czym spowodowane są Pani dolegliwości, jednak w pierwszej kolejności należy wyleczyć kandydozę i zobacyć, czy nie nastąpi poprawa. Ponadto proponuję kontakt z gastrologiem, ponieważ objawy są niespecyiczne i wymagają poszerzenia diagnostyki.