PCOS a stosowanie leku Metformin na cukrzycę

Mam.PCOS dostalam Metformin wyczytalam ze sa to tabletki na cukrzyce , cukier mam w normie. Czy te tabletki moga obnizyc zbyt nisko cukier? Mam brac z kolacha jedna tabletke 500mg czy moge dostac spiaczki cukrzycowej?

Nie ma takiej możliwości. Mechanizm działania metforminy nie doprowadza do hipoglikemii. Mało tego np. w USA jest ona zarejestrowana także jako lek anorektyczny czyli służący do terapii otyłości.