Jak leczy się cukrzycę insulinozależną?

Witam, robiąc sobie badanie 40 wyszedł mi podwyższony cukier 6.23 .Lekarz przepisał mi Siofor750 .Odkąd zaczęłam brac, mam bardzo duże problemy z żołądkiem, przez kilka dni biegunki No i cały czas mocny ból żołądka, ból głowy, osłabienie. Czytałam, że tak żołądek może zareagować, ale ja już biorę 22 dzień i źle się czuję. Dodam ,że od zawsze mam wrażliwy żołądek i nawracające stany zapalne..Wzięłam kilka razy Texibax20mg i wtedy jest lepiej ,no ale tego chyba nie mogę cały czas zażywać?Moje pytanie co robić, czekać i może żołądek się przyzwyczai czy wrócić do lekarza.Czy w ogóle są inne sposoby leczenia cukrzycy insulinozaleznej?Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Cukrzycę insulino zależną leczy się insuliną. Cukrzycę insulino niezależną leczy się dietą, aktywnością fizyczną, doustnymi lekami p-cukrzycowymi, a w razie nasilenia choroby wprowadza się insulinę. Siofor to metformina. Jest to podstawowy lek p-cukrzycowy. Niestety nie wszyscy tolerują metforminę. Pojawiają się bóle brzucha, biegunki, metaliczny posmak w ustach, wymioty. Często dolegliwości nadwrażliwości ustępują po liku dniach leczenia. Staramy się nie rezygnować z tego leku ze względu na jego liczne dobre właściwości. Można spróbować zastosować preparat metforminy o przedłużonym działaniu, do stosowania 1 x dziennie wieczorem, można też trochę zmniejszyć dawkę. Jeśli jednak objawy niepożądane nie ustępują trzeba metforminę odstawić i zastosować inny lek. O leczeniu decyduje lekarz.