PCOS, wzrost wagi a dieta

Mam 39 lat, zdiagnozowane PCO, i długa diętę pod kontrolą dietetyka. Niestety, pomimo ćwiczeń, marszów, długich spacerów a nawet biegania ( 3 X tydzień, w sumie jakieś 400h) ciągle waga idzie do góry, a juz w 2 fazie cyklu nawet do 4 kg i duże obrzęki na wyskości brzucha. schudłam do 76 kg, teraz już jest 81 i to wciąż z wydatkiem energetycznym przy około 1400kcal. Coś na pewno robię nie tak ale co? 5 posiłków dziennie, pieczywo tylko rano, dużo wody. Pomocy!

Witam.W PCO często występuje insulinooporność, która nasila tycie i często prowadzi do otyłości. Leczenie tej choroby, także żywieniowe, jest trudne i często nie odnosi pożądanych efektów. Niestety insulinooporność powoduje błędne koło - wzmaga apetyt na produkty wysokoprzetworzone i zawierające duże ilości węglowodanów, co wzmaga już istniejącą insulinooporność.Powinno się spożywać 5 posiłków w odstępach2,5-3 godziny najlepiej o stałych porach co zapobiega wahaniom się poziomom cukrów we krwi.Dieta powinna być oczywiście niskoenergetyczna, ale o zwiększonej ilości błonnika. Jego źródłem są przede wszystkim warzywa (najlepiej surowe) i owoce.
Pozdrawiam

Witam Panią,

Dietetyk powinien dobrać odpowiednią dietę ale najwyraźniej tak się nie stało.
Zachęcam do przeczytania mojego artykułu:

http://dietetycy.org.pl/dieta-przy-pcos/

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk