PEknięcia w okolicy odbytu

Witam, Mam pytanie odnośnie pęknięć w okolicach odbytu. Mianowicie pierwsza tego typu ranka pojawiła się u mnie półtora roku temu i wówczas smarowałam się maścią procto-glyvenol oraz stosowałam suplement diety Ispagul w celu zmiękczenia kału. Pierwsza taka ranka znajdowała się na zewnątrz. Na chwilę obecną "dorobiłam" się znowu tego ustrojstwa tylko, że teraz pęknięcie częściowo jest wewnątrz odbytu. Jest to szczelina odbytu czy mechaniczne uszkodzenie? Nie odczuwam bólu w okolicach odbytu.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety wykonania stosownego badania klinicznego nie można jednoznacznie postawić diagnozy. Z Pani opisu można podejrzewać szczelinę odbytu, przetokę okołoodbytniczą, jednakże może to być również uszkodzenie mechaniczne. Proszę udać się do chirurga proktologa, który po dokładnym zbadaniu wskaże dalsze postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne. Pozdrawiam.