Pękniecie szyjki macicy a poród naturalny

Witam. Podczas porodu lekarz ucisnal brzuch w celu wypchniecia dziecka, efektem czego było pęknięcie szyjki macicy. Szycie trwało 45 Minut. Oczywiście o wszystkim dowiedziałam się dopiero po przeczytaniu tabliczki wiążącej na łóżku. I moje pytanie, czy w tym przypadku nie będę już mogła urodzić dziecka drogą naturalna? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Elżbieta Rhone

Witam,
wszystko zależy od tego jak duże było pęknięcie, ale jeśli szyjka była zeszyta to najpewniej nie będzie w przyszłości problemów z porodem siłami natury. Niekoniecznie też pęknięcie szyjki podczas porodu musi być skutkiem ucisku brzucha - jeśli szyjka rozwarła się szybko i nagle to mogło właśnie to być przyczyną.