Pęknięcie żylaka na żołądku

Witam. We środę mojemu tacie pękł żylak zoladkowy (o ile się nie mylę) i trafił na SOR. Dowiedziałem się od lekarza, że w brzuchu gromadzi mu się krew przez co ma założoną sondę przez nos. Dostaje zastrzyki przez co jest praktycznie cały czas nieprzytomny. 2 dni temu okazało się że ma zapalenie płuc. Z nocy z niedzieli na poniedziałek nie mógł sam.oddychać i został przeniesiony na oddział intensywnej terapi i jest podpięty do aparatu. Czy jest szansa że uda mu się przeżyć?

Witam , proszę omówić temat z lekarzami prowadzącymi!!! Ja za mało wiem o ogólnym stanie zdrowia Taty oraz o obecnym stanie!!! Nie mogę więc powiedzieć nic autorytatywnego!!! z.żurawski