Petting podczas owulacji

Witam! Jakieś 2 tygodnie temu, odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Wczoraj uprawiałam petting z chłopakiem, i prawdopodobnie miałam owulacje (stwierdzam to po obserwacji śluzu). Dotykaliśmy się lecz przed wytryskiem on założył prezerwatywę. Zastanawia mnie przy przy zakładaniu jej, mógł przenieść plemniki (z preejakulatu załóżmy, który już nie pamiętam czy był) na palcu który później był we mnie? Czy występuje ryzyko ciąży? Bardzo uważamy, jednak nieco się obawiam. Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Prawdopodobieństwo ciąży w opisanym powyżej przypadku jest znikomo małe ( choć nie można go w 100% wykluczyć, ponieważ prezerwatywa nie daje 100% skuteczności). Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy po przynajmniej 14 dniach od stosunku ( wtedy powinien być już diagnostyczny). Pozdrawiam