Petting przy nieregularnych miesiączkach a ciąża

Witam!. Ostatnia miesiączkę miałam 18 września, ale moje cykle sa nieregularne, ale na pewno dłuższe niz 29 dni. Od 01.10 do 04.10 uprawiałam tylko petting, partner ocierał tylko o moje drogi rodne, ale nigdy nie kończył we mnie, zawsze po tym zakładał prezerwatywe. Czy jest możliwość ze przez taki petting zaszłam w ciąże? Po 5 pazdziernika przez kilka dni kochałam się normalnie i kończył we mnie. Który przypadek jest najabrdziej możliwy? Jestem w 16 t.c

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każda z opisanych sytuacji mogła doprowadzić do zapłodnienia, gdyż zarówno w trakcie stosunku jak i pettingu był kontakt preejakulatu (który także może zawierać plemniki) z drogami rodnymi. Nie da się oszacować która sytuacja jest "najbardziej możliwa".