Picie wody z cytryną w celu oczyszczenia organizmu

Witam,chciałbym sobie oczyscić jelita poprzez picie ciepłej wody z cytryną(z rana 30minut przed jedzeniem) ale czy mógłbym to pić w nocy bo i tak wstają do ubikacji,ponieważ z rana trzeba wypić 30minut przed jedzeniem a to z kolei wymuszą wstanie wcześniej czego nie chcę.Czy picie w nocy tez będzie skuteczne?

Taka woda z cytryną ma również działanie dokwaszające PH żołądka, co z kolei polepsza trawienie, stąd też zalecenia, by wodę pić rano. Wystarczy jednak wypić ją 15 minut przed jedzeniem, być może to ułatwi sprawę.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Wodę z cytryną zaleca się wypić rano, w celu poprawy trawienia. Jeżeli chciałby Pan oczyścić organizm, czy też usprawnić funkcjonowanie jelit warto wprowadzić bogatą w błonnik dietę, w tym celu należy zwiększyć w diecie udział pełnoziarnistych produktów zbożowych, warzyw i owoców oraz wypijać co najmniej 2l wody dziennie.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Dieta oczyszczająca dr Ewy Dąbrowskiej. http://poznan.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-oczyszczajaca-dr-ewy-dabrowskiej-2.html?c=7