Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pielęgnacja blizn na twarzy po wypadku

W wyniku wypadku (7.5.2014) na twarzy pozostały ogromne blizny (poprzeczną na czole i i równoległą po lewej stronie nosa oraz bliznowiec poniżej nosa), połamany nos- część zachodzi na oko, nasada nosa kostna zajmuje większą powierzchnię oraz skrzywienie przegród. Nie wiem jak w powinnam postępować, dochodzą do mnie sprzeczne informacje dotyczące pielęgnacji blizn oraz kto powinien zająć się moim nosem. Zależy mi na czasie ponieważ jestem młodą kobietą i przez wygląd moja samoocena bardzo cierpi
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Pieprzyki a rak skóry

Czy pieprzyki mogą przyczynić się do powstania raka skóry? Czy niepozorna brązowa plamka może stać się czerniakiem? Na ten temat wypowiada się specjalista - prof. Waldemar Placek, dermatolog.

Witam,
jeżeli Pani nos kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego to zdecydowanie chirurg plastyk.
Blizny mozna "zmniejszać" np stosując leczenie laserem CO2
Jeżeli ma Pani ochotę proszę mi wysłać zdjęcie tych zmian/ewentualnie zamiescic gdzies w internecie. -podpowiem co dalej robic.

0

Witam , bez obejrzenia blizn i stanu skóry nie da się jednoznacznie powiedzieć co można wykonać. Można się skonsultować u lekarza medycny estetycznej i chirurga plastyka.Bliznowce najczęściej trzeba ostrzyknąć steroidami, a na blizny jest wiele zabiegów: peelingi medyczne, lasery.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy