Pielęgnacja skóry u małych dzieci

Witam! uważam, że moja siostrzenica ma problem i nic z tym nie robi. Ma dwie córeczki bliźniaczki, które są wcześniakami mają 8 mies. gdy ostatnio je widziałam jak je przewijała zauważyłam, że ich miejsca intymne są okropnie czerwone wygląda to jak żywy ogień ona upiera się, że to od kup leczy to spirytusem i mąką ziemniaczana czy to może być uczulenie na proszek czy płyn, w którym są prane ich rzeczy czy to skaza? martwię się jej mama też,nie mamy na nią wpływu. Nie wygląda to za dobrze.

Aleksander Ropielewski

Samo stosowanie spirytusu może powodować opisane bjawy i to jego stosowanie należy zaprzestać w pierwszej kolejności. Powodów zaczerwienienia sromu moze być wiele i dopiero analiza czynników środowiskowych może pomóc ustalić przyczynę.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje namawiać matkę do udania się do lekarza pediatry lub poproszenie o wizytę domową.