Pierwszy krążek a antybiotyk

Podczas stosowania mojego pierwszego w życiu krążka N**** musiałam brać również antybiotyk osłabiający jego działanie przez cały pierwszy tydzień stosowania. W związku z tym mam pytanie, czy wystarczy się teraz zabezpieczać tylko przez tydzień, czy ze względu na to, że była to moja pierwsza metoda hormonalna i antybiotyk był brany w pierwszym tygodniu to muszę zabezpieczać się do czasu włożenia następnego krążka? Z góry dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli antybiotyk rzeczywiście wpływał na skuteczność antykoncepcji hormonalnej w postaci krążka, powinna się Pani dodatkowo zabezpieczać w trakcie brania antybiotyku oraz przez kolejny tydzień po jego odstawieniu. Wcześniejsza historia stosowania antykoncepcji nie ma w tym wypadku większego znaczenia.

Pozdrawiam serdecznie!