Płaczliwość, brak apetytu, ucisk w klatce piersiowej

Nie wiem co robić, nie mam już sił... Budzę się w nocy z płaczem, nie mam apetytu, często jest mi duszno, czuję ściska w klatce piersiowej, straszliwe bóle głowy i brzucha. Całymi dniami leżę w łóżku, nie mam siły na cokolwiek, nie mam ochoty na spotkania ze znajomymi, na wyjścia, leżę i płaczę... Wszystkie badania jakie miałam miały dobre wyniki, czy to może jest jakiś objaw nerwicy albo depresji? Nie wiem co się dzieje, nie radzę sobie z niczym...

Witam,
To mogą być objawy depresji, ale potrzebna Pani profesjonalna diagnoza, której niestety nie da się przeprowadzić przez internet. Proszę udać się do psychologa lub lekarza psychiatry, na NFZ lub prywatnie.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Erbel

Szanowna Pani,

podane przez Panią objawy mogą świadczyć o depresji zwłaszcza, jeżeli badania fizyczne niczego nie wykazały. Diagnozę taką może wystawić psycholog - prywatnie lub w poradni zdrowia psychicznego (wówczas w pierwszej kolejności przyjmie Panią psychiatra, który udziela informacji, czy będzie chciał wesprzeć Panią lekami oraz czy widzi też potrzebę terapii).

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org