Plamienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych wywołane stresem

Witam, stosuję yasminelle od 1,5 roku; czy możliwe jest by pojawiały się krwawienia śródcykliczne takie jak krwawienie z odstawienia (podczas przerwy) z powodu intensywnego przewlekłego stresu, nerwów itp.? Nawet dwa razy pod rząd? tzn w ciągu dwóch miesięcy? Czy może chodzi o zbyt niskie stężenie hormonów? Do specjalisty się wybiorę, lecz pytam, gdyż jest to bardzo niepokojące. pozdrawiam!

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe, choć dość zastanawiające. Warto skonsultować się z ginekologiem.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Witam.Należy wykonać badanie ginekologiczne i upewnić się czy wszystko jest w porzadku.Potem można się zastanowić nad zmianą leków na inne .