Plamienie a tabletki

Od 2 lat biorę tebletki hormonalne C... Podczas brania tabletek nie występowały u mnie żadne skutki uboczne, natomiast od 2-3 miesięcy pojawiło mi się plamienie ok. 1,5 tygodnia przed planowanym okresem. Tabletki kończę brać w czwartek 13.05., a okres dostaję zwykle 3-4 dni po odstawieniu. Od wczoraj mam plamienie i ból podbrzusza, który nasila się przy wysiłku fizycznym oraz ból piersi. Co mogą oznaczać następujące objawy?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli od 2 lat zażywa Pani ten sam preparat i dotąd nie było skutków ubocznych, to można sądzić, że dolegliwości najprawdopodobniej nie są związane z przyjmowanymi hormonami, jednak wnioski można by było wyciągnąć dopiero po badaniu ginekologicznym. Kiedy ostatnio wykonywano u Pani badanie ginekologiczne? Proszę udać się do lekarza.

Pozdrawiam!