Czy tabletki działają prawidłowo?

Witam! Od 2 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne.Lekarz,który mi je przepisał prosił abym zgłosiła się na kontrolę w celu określenia ich skuteczności kiedy będę kończyła drugie opakowanie. Niestety będę mogła iść do niego dopiero w czerwcu. Byłam za to u innego ginekologa,ale kiedy poprosiłam aby lekarka określiła czy działanie antykoncepcji jest prawidłowe zostałam wyśmiana. Nie wiem teraz co sądzić, tym bardziej że czytając wpisy a tym forum dowiedziałam się, że tabletki działają już od pierwszego dnia. Dodam,że to już drugi rodzaj tabletek, które biorę,bo pierwsze okazały się za słabe-dostałam plamienie przed końcem tabletek z drugiego opakowania. Tym razem wszystko wydaje się być okej, nie dostrzegłam żadnego działania ubocznego, okres również mam prawidłowo. Czy mogę się więc w pełni cieszyć współżyciem bez zamartwiania się o konsekwencje? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź, Dominika

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podejrzewam, że Pani lekarz polecił Pani wizytę po upływie cyklu, aby móc skontrolować ewentualne skutki uboczne przy zastosowaniu nowego preparatu (chodziło zapewne głównie o te plamienia). Skuteczności tabletek nie trzeba rzeczywiście kontrolować, bo zażywane zgodnie z zaleceniami, są skuteczne już od pierwszego dnia stosowania. Wydaje mi się, że to musiało być nieporozumienie...

Proszę przeczytać DOKŁADNIE ulotkę swoich pigułek antykoncepcyjnych i upewnić się, że zażywa je Pani zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli tak jest, to może Pani swobodnie współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia przez cały cykl (także podczas przerwy między opakowaniami). Prawidłowe i regularne przyjmowanie tabletek jest gwarancją ich (wysokiej) skuteczności.

Pozdrawiam!