Plamienie w trakcie przyjmowania tabletek. Czy to normalne?

Dzień dobry, w poprzednim cyklu miesiączkowym miałam obawę o wzięcie jednej tabletki (nie wiem, czy nie została zwymiotowana), a więc wzięłam drugą i dokończyłam opakowanie (3. tydzień). Nie zrobiłam 7-dniowej przerwy. Teraz kończę 3. tydzień z drugiego opakowania, zostały mi 3 tabletki do zakończenia i nagle pojawiło się krwawienie. Czy to normalne? Dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wcześniejsze wystąpienie krwawienia z odstawienia w przypadku połączenia opakowań może się zdażyć (zwłaszcza w przypadku preparatów zawierających małą dawkę hormonów). Nie oznacza ono jednak zmniejszenia skuteczności antykoncepcyjnej preparatu.