Planowanie ciąży a podwyższone TSH i torbiele jajników

Witam, chcialabym zajsc w ciaze jednak starania nie dają rezultatu. rok temu w pazdzierniku odstawilam tabletki anty Sylvie20. w Styczniu zaczeliy slinie wypadac mi wlosy.Zrobilam badania na tarczyce wyszlo ze mam podwyzszona i przyjmuje euthyrox 75. oraz podwyzszony testosteron+niewielkie torbiele na jajnikach biore(siofor850). Ginekolog zapisal mi Inofolic. pije raz dziennie.Czy uda mi sie zajsc w ciaze?jak nie to jakie badania jeszcze zrobic?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeśli ma Pani rozpoznany zespół policystycznych jajników (PCOS) szanse na ciążę moga być zmniejszone, ale jest to kwestia indywidualna. Kobiety z PCOS mają często problemy z cyklami bezowulacyjnymi. Jeśli Pani planuje ciążę, powinna Pani przebywać pod stałą opieką ginekologa, który za pomocą badań stężenia progesteronu i USG, oceni, czy występują u Pani cykle owulacyjne i jak przygotować się do ciąży. Pozdrawiam.