Planowanie ciąży a przeziębienie

Witam,planuję ciąże i jestem teraz z trakcie owulacji.Niestety jestem przeziębiona.Gdybym teraz zaszła w ciąże czy groziłoby to dziecku?(chodzi o wady dziecka lub choroba)Na wszelki wypadek leczę się domowymi sposobami. Czy można starać się o dziecko w trakcie przeziębienia?

Witam!
Okres okołokoncepcyjny, czyli towarzyszący zapłodnieniu obfituje w wiele zagrożeń dla planowanego dziecka. Wszelkie sytuacje zakłócające zdrowie w tym okresie mogą odbić się niekorzystnie - w tak wczesnym okresie czynniki szkodliwe często doprowadzają do poronienia (w tak wczesnym okresie po zapłodnieniu może to być nawet niezauważone). Proszę powstrzymać się od starań o dziecko na 1 miesiąc i powrócić do nich po tym czasie, jeśli będzie Pani już zdrowa.
Każde narażenie na czynniki szkodliwe (np,. kontakt z poważną chorobą zakaźną, zatrucie, przyjmowanie leków) powinno skłonić do 1-miesięcznej przerwy w staraniach o dziecko. W przypadku mężczyzny ten okres jest nawet dłuższy i powinien wynosić 3 miesiące.
Oczywiście nadal obowiązuje Panią ciągłe przyjmowanie kwasu foliowego w dawce 0,4 mg dziennie. Na czas choroby proponuję stosowanie prezerwatyw.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia i powodzenia w Państwa planach!