Planowanie ciąży przez 34-letnią kobietę

Witam ,mam 34 lata.Mam 3 synów .Chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko .Martwi mnie jednak mój wiek,ale też to że w ostatniej ciąży (bliżniaczej )jedno z dzieci urodziło się z wadą układu moczowego.Czy coś takiego może się powtórzyć,czy następne dziecko jest bardziej zagrożone?czy ma to coś wspólnego z zespołem Downa?

Lek. Katarzyna Szymczak

Z wiekiem rośnie ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa, wada układu moczowego nie ma związku z tym zespołem i ryzyko jej powtórzenia u kolejnego dziecka raczej nie jest zwiększone.
Pozdrawiam