Czy zachodząc po raz trzeci w ciążę mogą być jakieś komplikacje?

Późna ciąża. Witam serdecznie mam 38 lat i chciałabym po raz trzeci zostać mamą. Mam dwóch synów w wieku 14 i 7 lat. Każda z tych ciąż zakończona była cc. Czy zachodząc po raz trzeci w ciążę mogą być jakieś komplikacje? Czy są powody do obaw, że dziecko może urodzić się chore? Czy są sprawdzone sposoby, aby zaplanować płeć dziecka? Pozdrawiam K.

Lek. Katarzyna Szymczak

Z wiekiem​ rośnie ryzyko urodzenia dziecka z chorobą genetyczna m.in zespolem Downa. Co do innych komplikacji należaloby ocenić stan macicy. Sugeruje porozmawiać na te tematy z ginekologiem.
Pozdrawiam