Wysokie ryzyko wystąpienia zespołu Downa

witam mam pytanie odebralam badania prenatalne i wyszlo na nich ze mam wysokie ryzyko na urodzenie dziecka z zespolem downa jest to moja druga ciaza pierwsze dziecko urodzilo sie ze szpotawoscia stop mam 24 lata moje pytanie dotyczy tego czy mam sie czym martwic czy oznacza to ze urodze napewno chore dziecko???z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Katarzyna Szymczak

Na wyniku określone jest prawdopodobieństwo z jakim może Pani urodzić chore dziecko, nie musi się tak zdarzyć. Sugeruję wizytę w Poradni Genetycznej.
Pozdrawiam