Ryzyko wystąpienia zespołu Downa w rodzinie

Witam Mam pytanie dotyczące zespołu Downa. Brat mojego teścia ma zespół Downa, jak duże jest prawdopodobieństwo urodzenia przezemnie dziecka z tą wadą? Mamy już jedno dziecko zdrowe. Mam 32 lata.

Żeby prawidłowo określić to ryzyko należałoby wykonać badanie genetyczne u brata teścia i potwierdzić, że ma on tzw. prostą trisomię 21. Wtedy ryzyko dla Państwa potomstwa byłoby bardzo małe. Jeżeli to niemożliwe, proszę zrobić badanie kariotypu u Pani męża.