Płukanie jamy ustnej olejami naturalnymi

Pytanie do stomatologa. Chciałabym poznać opinie lekarzy na temat ssania/płukania jamy ustnej olejami naturalnymi (słonecznikowy, sezamowy itp.). W internecie jest wiele opinii na ten temat ale nie mogę się doszukać komentarzy lekarzy. Czy ta metoda faktycznie oczyszcza jamę ustną z bakterii? Czy może być szkodliwa? Czy smarowanie dziąseł takimi olejami przeciwdziała paradontozie? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Do oczyszczania jamy ustnej powinno stosować się szczotkę z pastą do mycia zębów i języka(super jeżeli jest elektryczna - bo większość osób nie potrafi prawidłowo szczotkować zębów ). Do tego należy dołączyć nitkowanie(czyszczenie przestrzeni międzyzębowych) oraz stosowanie płukanek .Jeżeli chce Pani przeciwdziałać paradontozie proszę się stosować do przestrzegania higieny jamy ustnej po każdym posiłku ,używając wymienionych wcześniej rzeczy.A jeżeli już zdiagnozowano paradontozę proszę udać się do specjalisty periodontologa ,który pomoże w problemie.