Płyn w brzuchu po operacji przepukliny brzusznej

Dzień Dobry. Moja mama miała operację na przepuklinę brzuszną ponad dwa miesiące temu i do dnia dzisiejszego zbiera się woda w brzuchu lekarz tylko ją ściąga czy to jest normalne ? Została założona siatka i operacja odbyła się z otworzeniem jamy brzusznej.Lekarz rodzinny obawia się że zostanie z wodą ściągnięte białko i mogą być problemy. Z góry dziękuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam pozdrawiam Renata

Zbiornik płynowy po plastyce przepukliny brzusznej, to 1 z możliwych opcji gojenia. Wymaga regularnych kontroli chirurgicznych (celem rozważenia punkcji igłowej, wprowadzenia drenu; jednak należy pamiętać, że zbyt częste punktowanie może spowodować infekcję. Należy uzbroić się w cierpliwość. Utrata białka tą drogą jest niewielka; przy okazji należy pamiętać o racjonalnym odżywianiu i pasie brzusznym. Zbiornik może utrzymywać się kilka miesięcy.