Płyn w brzuchu po operacji przepukliny brzusznej

Dzień Dobry. Moja mama miała operację na przepuklinę brzuszną ponad dwa miesiące temu i do dnia dzisiejszego zbiera się woda w brzuchu lekarz tylko ją ściąga czy to jest normalne ? Została założona siatka i operacja odbyła się z otworzeniem jamy brzusznej.Lekarz rodzinny obawia się że zostanie z wodą ściągnięte białko i mogą być problemy. Z góry dziękuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam pozdrawiam Renata
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Autotransplantacja

Przeszczep nie musi kojarzyć nam się z nieznajomym dawcą. Autotransplantacja pozwala na przeszczepienie danej tkanki w obrębie tego samego organizmu. Jest ona stosowana m.in. w leczeniu szpiczaka mnogiego.

Zbiornik płynowy po plastyce przepukliny brzusznej, to 1 z możliwych opcji gojenia. Wymaga regularnych kontroli chirurgicznych (celem rozważenia punkcji igłowej, wprowadzenia drenu; jednak należy pamiętać, że zbyt częste punktowanie może spowodować infekcję. Należy uzbroić się w cierpliwość. Utrata białka tą drogą jest niewielka; przy okazji należy pamiętać o racjonalnym odżywianiu i pasie brzusznym. Zbiornik może utrzymywać się kilka miesięcy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty