Po jakim czasie od odstawienia leku immunosupresyjnego można spożywać alkohol?

Dzień dobry, przez trzy tygodnie stosowałam maść Protopic: 0,1% na ręce, nogi oraz okolice barków (rano i wieczorem) oraz 0,03% na twarz (tylko wieczorem). Chciałabym zapytać po jakim czasie od odstawienia leku mogę zacząć spożywać alkohol (podczas stosowania leku unikałam go, ponieważ zgodnie z ulotką występowało silne zaczerwienienie - głównie na twarzy). Chciałabym też dowiedzieć się ile czasu po zakończeniu stosowania leku powinnam odczekać, aby móc udać się do solarium lub opalać na słońcu.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze około miesiąca dwóch dla pewności a najlepiej wg zaleceń lekarza prowadzącego