Po jakim czasie od operacji na żylaki można uprawiać sport?

Witam, mam 24 lata, jestem 4 tygodnie po operacji żylaków kończyny dolnej prawej (safanektomia prawostronna, fleboktomia, nadpowieziowe powiązanie perforatorow) moje pytanie brzmi po jakim czasie mogę uprawiać sport? Chodzi mi głównie o bieganie i ćwiczenia typu przysiady czy to obciąża nogi tak że znowu pojawią się żylaki? Jakie ćwiczenia i sporty mogę wykonywać poprawiając sylwetkę nie narażając się na pojawienie się żylaków od nowa?? Dziękuję z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

nie można w łatwy i jednoznaczny sposób odpowiedzieć na tak zadane pytanie ponieważ konieczne jest przeanalizowanie wszystkich za i przeciw odpowiednich ćwiczeń. oraz przede wszystkim poznanie przyczyny powstania żylaków. proponuję udać się do lekarza prowadzącego leczenie.