Paxtin a efekty działania

Witam, po jakim okresie zaczyna działać Paxtin antydepresant? Na początku przyjmowałam 10mg czyli pół dawki po 10 dniach już całą 20 mg. Lek biorę 3 tygodnie, ale nie zauważyłam poprawy w tym co dokucza mi tzn. parcie na stolec i uczucie zalegania w odbycie mimo normalnej, codziennej defekacji. Mam za to bóle głowy, omdlenia i nudności. Chyba są to skutki uboczne leku Paxtin. Czy Paxtin to lek, który faktycznie pomoże na moje dolegliwości i jak długo trzeba czekać na efekty działania Paxtinu? A może powinnam zastosować jakiś inny lek, może jakiś zamiennik Paxtinu, który będzie skuteczniejszy w moim przypadku i nie spowoduje dodatkowo takich negatywnych skutków ubocznych? Zastanawiam się teraz czy powinnam odstawić Paxtin i udać się do lekarza czy jednak dalej brać ten lek, mimo świadomości, że chyba bardziej mi szkodzi niż pomaga... ;/ Proszę o pomoc i odpowiedź.

Witam.

Bardzo różnie. U jednych już po kilku (5) dniach a u innych po kilku tygodniach (miałem pacjenta u którego paroksetyna (Paxtin) zaczęła działać dopiero po ok. 7 tygodniach).
W razie braku poprawy, w początkowym okresie leczenia, można dołączyć BDZ w małej dawce np. alprazolam.
Przypadku działań niepożądanych i nietolerancji, lek można zmienić na inny, z tej samej lub innej grupy.

P.S. Wymienione przez Panią objawy i dolegliwości sugerują działania niepożądane leku.