Pobudzenie u dziecka wieczorem

Dzien dobry moj syn kiedy przychodzi pora taka jak teraz wieczorna opruc tego ze jest pobudzony i nie moze usiedziec na moejscu biega i musze sie natrudzic zeby go uspokoic to to i tak dziala na chwile i tak musimy sie przekomazac prosic az pojdzie spac.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze warto podkreślić, że jeśli dziecko rozwija się prawidłowo, a Pani oraz lekarz pediatra nie zauważacie żadnych innych niepokojących objawów, to nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Proszę spróbować kłaść dziecko o tej samej porze, w tym samym miejscu. Okolica łóżeczka nie powinna być mocno oświetlona, powinno być także cicha i przytulna. Może Pani także spróbować codziennie czytać dziecku jedną bajkę czy też puszczać cichutko spokojne kołysanki.
Polecam także przeczytanie artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/problemy-ze-snem-u-niemowlat.

dobrze jest wprowadzić rytuał wyciszający wieczorem czytanie bajek, bez oglądania telewizji, kojąca kąpiel z dodatkiem np lawendy, spokojna muzyka relaksacyjna, kołysanki, może zrobić dziecku masaż po kąpieli jak już będzie w piżamce w łóżku. Pozdrawiam