Podawanie zimnych produktów z lodówki do jedzenia dzieciom

Dzien dobry.Moje pytanie wiąże się z jedzeniem produktów zimnych prosto z lodówki. Czy np.serki prosto z lodówki można podawać dzieciom? Słyszałem, że młodzi Amerykanie mają duże problemy gastryczne i to właśnie zimne jedzenie okazało się być tego przyczyną. Bardzo proszę o odpowiedź

Witam,

nie można jednoznacznie ocenić czy zimny nabiał jest jedną z przyczyn problemów gastrycznych w USA.

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej zimny nabiał (a najgorzej jak jeszcze słodki) może powodować kłopoty gastryczne. Warto więc - szczególnie w zimne miesiące - podawać dzieciom ciepłe, przegotowane mleko z dodatkiem miodu i cynamonu zamiast słodkich serków homogenizowanych.

Pozdrawiam