Podejmowanie reanimacji przez personel medyczny

Witam mój tata zmarł wszpitalu,przestał oddychać.Gdy mówiłam żeby reanimować lekarz ipielęgniarki powiedziały że nie ma juz czego reanimować.Czy takie zachowanie jest prawidłowe?Może gdyby reanimowali terazby żył.Proszę o odpowiedz
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Niestety z przykrością muszę stwierdzić iż akcja reanimacyjna nie zawsze może być wskazana. Najważniejszym elementem, który wpływa na fakt jej podjęcia lub nie jest mechanizm zatrzymania akcji krążeniowo - oddechowej. Nie mam wglądu w tamtą sytuację, przez co nie mogę oceniać postępowania personelu medycznego.

Nie mogę w tym względzie wypowiadać się nie znając szczegółów klinicznych, historii choroby pacjenta. Są sytuacje kliniczne w czasie których odstępuje się od czynności reanimacyjnych (np. rozsiany proces nowotworowy, nieuleczalne choroby prowadzące do uszkodzenia nieodwracalnego narządów i układów nieodzownych dla życia). Proszę w tej sprawie porozmawiać z lekarzem prowadzącym lub ordynatorem oddziału, aby wyjaśnił Pani tą sytuację.