Podejrzenie autyzmu u 9-miesięczniaka

Dzień dobry mam 9 miesięcznego synka. Chodzimy z nim do ovi ponieważ w przeszłości miał wzmożone napięcie w rękach. Na ostatniej kontroli pani zapytała czy robi papa i brawo powiedziałam, że nie i odesłali nas do psychologa. Boję się, że podejrzewają autyzm. Synek w większości reaguje na imię, mówi bardzo dużo, umie już 9 słów i kilka sylab, nie lubi być sam, płacze jak się go da do łóżeczka, utrzymuje kontakt wzrokowy ale nie długo, zabawkami bawi się najdłużej 2 minuty, Czy to może być autyzm?

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Dzieci rozwijają się bardzo różnie i niezawsze uczą się w standardowej kolejności. Nie wydaje się, żeby była to oznaka autyzmu, ale skoro jest już skierowanie na badania, to można z niego skorzystać, być może dzięki niemu uzyska Pani inne wskazówki.

Witaj !
Bez konsultacji u specjalisty psychologa dziecięcego nie można stwierdzić czy pani podejrzenia są prawdziwe. Proszę od razu nie nastawiać się na to ,że coś mu dolega bo nie robi takich rzeczy o które pytano, każde dziecko jest inne i ma swoja fazę rozwoju. Pozdrawiam

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Przez internet niestety nie da się tego stwierdzić. Dobrym rozwiązaniem jest wizyta u psychologa, która da odpowiedzi na to czego można się obawiać i jak dalej pracować z dzieckiem.
Pozdrawiam AM