Podejrzenie boreliozy u partnera a starania o dziecko

Czy przy podejrzeniu boreliozy u męża można starać się o dziecko? Czy ewentualne zażywanie przez niego antybiotyków na boreliozę np. Doxycyclinum jest zagrożeniem dla dziecka?

Magdalena StusiĹska

Borelioza jest chorobą przenoszoną przez kleszcze- przeniesienie z człowieka na człowieka raczej nie ma miejsca. Przed staraniem się o dziecko w razie wątpliwości najlepiej jednak skonsultować się z ginekologiem i wykluczyć aktywne zakażenie u Pani.