Podejrzenie depresji i senność

Witam, podejrzewam u siebie depresję. Cały czs chcę spać albo wręcz przeciwnie kładę się spać o 3 rano. Wszystko mnie denerwuje. Unikam ludzi i bardzo często mam ochotę się pociąć. Mam myśli samobójcze i na świecie trzyma mnie chyba tylko... Właściwie nie wiem czemu dalej żyję. Nie chcę pomocy rodziny bo mnie nie rozumie, ani psychologa bo to pokaże wszystkim jaka jestem słaba. Co zrobić?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Zespoły otępienne a depresja

W przypadku chorzeń otępiennych, np. alzheimerem, nasilenie objawów może wystąpić na skutek depresji. O zależności między zespołami otępiennymi a depresją wypowiada się psychiatra Agnieszka Jamroży.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Konieczna jest wizyta u lekarz. proszę udać się do lekarz rodzinnego po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie.

0
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania

Witam serdecznie,

wizyta nie pokazuje, że jest Pani słaba a wręcz przeciwnie - silna. W czasie procesu terapeutycznego pacjent musi zmierzyć się z nie zawsze przyjemnymi tematami i je przepracować. Na początek proszę jednak udać się do lekarza rodzinnego lub psychiatry. Objawy, o których Pani pisze faktycznie mogą wskazywać na depresję.

Pozdrawiam.

0

Witaj. Najlepiej aby problem zdiagnozował lekarz psychiatra. Jeśli to faktycznie depresja to zalecam leczenie dwutorowe tj. psychoterapia + farmakoterapia.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
-------------------------
ZNAJDZIESZ MNIE TU
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG
http://blog.psychopedagog.eu
FANPAGE - FACEBOOK
http://facebook.com/gabinetdawidkk/
KONSULTACJE I TERAPIE PRZEZ INTERNET
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty