Podejrzenie gronkowca przy zaskórnikach na policzku

witam. od paru miesiecy mam zaskorniki na policzku(o dziwo jednym). sosowalam doustnie lek tetralysal, davercin masc, oraz skinoen ale niestety nie przynioslo to zadnych rezultatow. krostki sa male, niekore przeksztalcaja sie w ropne. zainfekowany jest prawy policzek. Czy moze to byc gronkowiec?

Magdalena StusiĹska

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy wykonać badanie mikrobiologiczne. Jeżeli zmiany są nasilone należy skonsultować się z dermatologiem.