Podejrzenie hipochondrii u 31-latki

Witam, również podejrzewam u siebie hipochondrię. mogę codziennie "grzebać" w internecie na temat różnych chorób. Niedawno wycięłam znamię barwnikowe, które było niczym groźnym. od tego czasu codziennie kilka razy na godzinę oglądam swoje znamiona.Odkąd u mojej mamy wycięto raka piersi objawy się nasiliły.o jakim raku słyszę za jakiś czas zaczynam zagłębiać się w "lekturze" . obecnie uczęszczam na terapię u psychologa i biorę leki Esciltil z powodu nerwicy lękowej Jak jeszcze mogę sobie pomóc??

Dzień dobry. Właśnie pani sobie pomaga chodząc na terapię. Proszę porozmawiać o tym, co pani pisze, z terapeutą. Warto też znaleźć sobie zajęcie, hobby, które będzie panią interesować, które będzie pani pasją. Zajęcie, które będzie pani dawać satysfakcję. Inny pomysł to praca wolontarialna na rzecz innych. To pozwoli pani skupić się na innych i zdystansować od tematu chorób. Oczywiście wybór należy do pani. Pozdrawiam

Jeśli jest Pani w trakcie terapii u psychologa, zachęcam do dzielenia się z nim swoimi obawami i wątpliwościami oraz włączenie tego problemu w cele terapii. Pozdrawiam