Podejrzenie uczulenia na substancje

Witam, Mam pytanie odnosnie grzybicy/infekcji pochy. Kilka lat temu bralam tabletki antykoncepcyjne, po okolo miesiacu od rozpoczecia ich brania mialam nawracajaca infekcje, zmienilam tabletki i po okolo miesiacu zaczelo sie to samo. Odstawilam antykoncepcje i bylo ok. Okolo 2 miesiace temu lekarz zamienil mi euthyrox na letrox i od miesiaca biore tardyferon, witamine d3 i dostinex. Czy to mozliwe ze mam uczulenie na jakas substancje? Dlaczego infekcje nawracaja co drugi dzien na kilka dni?

Lek. Tomasz Budlewski

Objawy mogą wynikać ze zmian hormonalnych spowodowanych tabletkami antykoncepcyjnycmi.

Witam
Należy nie tylko zaleczyć, ale wyleczyć zakażenie (z tego co Pani pisze przewlekłe) - tj. wybrać globulki czy stosować przepisane maści do czasu ich wyczerpania, nie tylko 3 dni aż ustąpią objawy.

Niech Pani przemyśli taką sprawę: jeśli nie korzystała Pani z antykoncepcji hormonalnej tylko np. z prezerwatyw, to "kontakt z bakteriami" partnera seksualnego był wtedy ograniczony i infekcji nie było. Lub może po prostu nie było stosunków tj. wymiany flory bateryjnej. Może to jest powód? Higiena okolic intymnych to kolejna sprawa, która przyczynia się do całościowej sytuacji.

Warto określić rodzaj infekcji i dobrze się przeliczyć, a także pomyśleć, czy przypadkiem nie brakuje Pani witamin i minerałów - ich brak powoduje obniżenie odporności i automatycznie wzrasta podatność na zakażenia.

Pozdrawiam
www.poradnialubczyk.pl