Podniesiony poziom cukru u 47-latka

W ubiegłym roku przypadkowo w trakcie pobytu w szpitalu w trakcie badań stwierdzono u mnie podniesiony poziom cukru. Wyniki skaczą w zakresie 113-145. O tamtego czasu biorę lek doustnie, ale nie zauważyłem spadków wyników. Proszę o poradę co do dalszego postępowania.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinien Pan udać się do specjalisty diabetologa, który po przeprowadzeniu diagnostyki zmodyfikuje terapię.

Zmiana trybu życia a zwłaszcza sposobu odżywiania, regularna aktywność fizyczna, oraz redukcja masy ciała są "esencją" terapii cukrzycy. Przyjmowanie leków bez dbałości o powyższe nie daje żadnych gwarancji trwałej normalizacji poziomu glukozy we krwi.