Co jest przyczyną niskiego poziomu cukru we krwi?

Witam, wykryto u mnie 2 miesiące temu cukrzycę typu 1 i od 2 tygodni poziom cukru jest od 120 do 145, ale najczęściej mam spadki nawet do 40. Nie wiem co z tym zrobić? Zmniejszyłem jednostki insuliny o 2 i nic nie pomaga.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety ustawienie terapii w cukrzycy często nie jest proste i wymaga wielokrotnych modyfikacji.

Prawdopodobnie tak jest i tym razem. Konieczna jest wizyta u prowadzącego diabetologa - po zbadaniu, obejrzeniu wszystkich wyników i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz zdecyduje o terapii.

Na poziom cukru wpływa nasza dieta, a także wysiłek fizyczny. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest w naszym portalu.

Pozdrawiam