Podrapana skóra na twarzy u 3-letniej córki

Witam, moją 3 letnią córkę podrapał kot na twarzy i na głowie (rany są we włosach) i przy oku. kupiłam maść z antybiotykiem tribiotyc, stosuję ale jest napisane że niby od 12 roku życia... Co mogę jeszcze zrobić, bardzo ją boli a nie chcę by jej zostały blizny na twarzy. podrapania na twarzy nie są głębokie.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli rany nie są głęboki i nie mają cech zakażenia, a córka przeszła cykl szczepień przeciwtężcowych to proszę dbać o higienę ran. Powierzchowne i małe rany w tak młodym wieku rzadko zostawiają widoczne blizny. Ponadto proszę podawać paracetamol przeciwbólowo, o ile córka nie ma przeciwwskazań do jego przyjmowania.