Podwyższone ciśnienie krwi i ocena drożności żył

Witam.Mam 27 lat.Moj tato i dziadek zmarł na zawal serca,mam pytanie jakie badanie krwi może mi powiedziec,że mam drożne żyły oprócz badania angiografii tętnic?Mam podwyzszone cisnienie,często zimne ręce i slabo się czuję plus trzesienie rąk,kłucia kolo serca i bóle w plecach.Dodam,że ostatnio byłam w górach,po wejsciu na szczyt góry pojawił się u mnie dziwny ból zatykający w klatce piersiowej, trudno mi było oddychać,musiałam usiąśc i schylic głowę w dól,wtedy mi pomału przeszłoDziekuję za odp.

Witam serdecznie. W tym momencie nie warto skupiać się na badaniach naczyń na własną rękę. Wskazana jest konsultacja kardiologiczna.