Podwyzszone CRP i OB u 7-latki

Witam.Moja 7letnia córeczka ma podwyższone ob i crp 16.do tego od kilku miesięcy ma powiększone węzły chłonne na szyi.Badania ogólne w porządku,usg jamy brzusznej w porządku.Od czego może to być.Dziecko ogólnie jest zdrowe.Martwię się,bo mam już bardzo ciężko chorego męża:( pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Dzień dobry,

Warto, aby Pani zrobiła córeczce morfologię krwi z rozmazem. Proszę udać się do dobrego pediatry, który po zbadaniu córeczki w razie potrzeby zaleci dalszą , bardziej szczegółową diagnostykę lub zaleci odpowiednie leczenie. . Do postawienia diagnozy potrzebne są bardziej szczegółowe informacje, m.in. czy miewa częste infekcje gardła, stany gorączkowe, czy poci się w nocy, itd.

Pozdrawiam serdecznie.

MD