Podwyższone TSH a niedoczynność tarczycy

Witam. Mam podwyższone TSH 3 7.58 mIU/I. Wynik wskazuje na to że posiadam niedoczynność tarczycy, ale problem jest w tym, że od wielu lat zmagam się z nadmierną potliwością, niską wagą ciała, problemem z przytyciem, napadami gorąca (Nie chodzi o gorączkę - temperaturę ciała). Leżę sobie w łóżku u nagle czuję od środka ogromne ciepło co sprawia, że się pocę... Stres. Duża potliwość przy stresowych sytuacjach. Nerwowość. Mam 24 lata. Mógłby ktoś podpowiedzieć dlaczego objawy są przeciwne wynikowi?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w opisywanej sytuacji należy rozszerzyć diagnostykę, ponieważ sam podwyższony poziom TSH może być również świadczyć o wtórnej nadczynności tarczycy. Sugerowany jest przede wszystkim kontakt z endokrynologiem,