Pogłębienie lordozy szyjnej
Witam. Proszę o odpowiedz dotycząca wyniku rezonansu. Poglebienie lordozy szyjnej. Cechy dehydratacji zwyrodnieniowej krazkowC2/C3,C3/C4 Wielopoziomowe uwypuklenia tylnych zarysow krazkow m-k bez cech kompresji struktur nerwowych.. Oraz badanie rtg. Poglebienie kyfozy piersiowej z nierównością blaszek granicznych i niewielkim sklinowaceniem trzonow . Obraz odpowiada przebytej chorobie Scheuermanna. Proszę o odpowiedz czy to coś poważnego, dodam ze mam 32 lata. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem. Operacja może okazać się konieczna na tym etapie choroby gdyż zmiany wykazane w badaniu są dość zaawansowane. Mają one charakter zarówno zwyrodnieniowy jaki i przeciążeniowy.